Bootcamp dla – jakie efekty dają zorganizowane sesje treningowe?

Bootcampem zwyczajowo określamy bardzo intensywną sesję treningową. Trwa ona  od kilku dni do nawet kilku tygodni. Jej celem jest maksymalna poprawa umiejętności drużyny lub poszczególnych graczy w możliwie krótkim czasie. Bootcampy zostały wykreowane przez świat gamingu. Czy rzeczywiście są one tak skuteczne? Na jakie efekty możemy liczyć?

Skupienie maksymalne

Niewątpliwą zaletą Bootcampu jest fakt, że ma zdefiniowany czas trwania. Gdy uczestniczymy w przedsięwzięciu, które trwa określony czas, znacznie łatwiej nam się skupić oraz zmotywować na wykonaniu zadania. Graczom łatwiej podjąć intensywny wysiłek, jeżeli wiedzą, że jest on krótkotrwały. W ten sposób dają z siebie wszystko.

Bootcamp to jeden z najlepszych sposobów na przygotowania przed ważnym turniejem. Można się porządnie rozegrać i to bardzo często z przeciwnikami, z którymi rywalizuje się również na turnieju. To cenne doświadczenie, które zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie procentuje.

Inne środowisko

Bootcamp to świetna okazja dla graczy do zmiany środowiska. Np. profesjonalni gracze League of Legends upodobali sobie Bootcampy w Korei Południowej. Głównie dlatego, że jest tam wyższy poziom niż w Europie, czy USA.

Kolejną zaletą jest inne podejście do gry zawodników z różnych części świata. W taki sposób można bardzo wiele się nauczyć. Szczególnie o taktykach i strategiach które nie są zbyt popularne w Europie. Po powrocie z Bootcampu można wykorzystać zdobytą wiedzę w turniejowej rywalizacji.

Liczą się warunki

Podczas Bootcampu bardzo ważne jest, aby trener oraz szczególnie gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwoju. Mowa tu zarówno o sprzęcie na którym grają, jak i komforcie w postaci wypoczynku, chillout roomu, jedzenia itd.. W innym wypadku nie będą w stanie w pełni skupić się na treningu i nie będzie on aż tak efektywny jak, mógłby być.

Szczególnie istotny jest odpowiedni sprzęt. Drużyna musi dysponować komputerami, które nie znają żadnych kompromisów. Szybki internet jest równie istotny. Szczególnie, że obecne gry eSportowe to przede wszystkim produkcje zbudowane na trybie sieciowego multiplayer.

Miejsce na Bootcamp? FPS Center!

Organizacja Bootcampu za granicą to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Niestety do tej pory w Polsce nie było zbyt wiele miejsc, w których można było zorganizować taki pełnoprawny Bootcamp. Na szczęście to się zmienia, ponieważ właśnie do takich celów powstał klub FPS Center.

Posiadamy przestrzeń gamingową stworzoną na potrzeby dla profesjonalistów. Najlepsze komputery na rynku, specjalne strefy wypoczynku oraz wydzielone pomieszczenia to idealne warunki dla organizacji profesjonego Bootcampu. Dziś wyłącznie w Warszawie, lecz wkrótce już w całej Polsce. Wybierz miejsce, gdzie nic nie będzie Cię ograniczać. 

Write what you are looking for, and press enter to begin your search!
"