Trening eSportowca – jak wygląda i co się na niego składa?

Wbrew pozorom eSport oraz sport tradycyjny łączy bardzo wiele. W obu przypadkach, aby wejść na najwyższy poziom potrzebny jest intensywny trening. Jak dokładnie taki trening wygląda w eSporcie?

Po pierwsze gra

Oczywiście granie w dany tytuł samodzielnie lub z drużyną to najważniejszy aspekt treningu eSportowca. Szlifowanie umiejętności mechanicznych, taktyki, strategii, współpracy drużynowej czy rozumienia gry to tylko kilka obszarów, nad którymi pracują zawodnicy podczas treningu. Zazwyczaj trwają one mniej więcej tyle co normalny dzień roboczy, czyli od 6 do 10 godzin. 

Oczywiście to trener jest odpowiedzialny za rozwój drużyny na poszczególnych płaszczyznach. Przygotowuje odpowiednie strategie, analizuje tzw. metagame i dostosowuje drużynę do konkretnych warunków turniejowych.

Sama organizacja oraz sponsorzy powinni dostarczyć graczom taki sprzęt, który pozwala na granie w najwyższej możliwej jakości. Nie ma nic gorszego dla profesjonalnego gracza, niż problemy z niewielką liczbą klatek na sekundę, lagami itd..

To wszystko bezpośrednio się przekłada na wyniki podczas profesjonalnych rozgrywek. Ale czy tylko to jest ważne?

Dieta, siłownia i trening mentalny

Warto zaznaczyć, że takie aspekty jak dieta, siłownia i trening mentalny są równie istotne podczas kariery zawodowca. Dieta powinna być bogata w składniki stymulujące pracę mózgu oraz refleks. W końcu eSport to wysiłek umysłowy. Gracze, którzy nie dbają o dietę średnio osiągają zauważalnie gorsze wyniki.

Siłownia pozwala zachować dobrą kondycję podczas wielogodzinnych sesji oraz turniejów. Stan fizyczny organizmu wpływa na ludzkie samopoczucie, a regularnia siłowania uodparnia nas na wzmożony wysiłek. Siedzenie w jednej pozycji przez wiele godzin potrafi być naprawdę wyczerpujące. A im bardziej to wyczerpanie wpływa na gracza, tym gorzej reaguje on na to, co się dzieje na ekranie.

Z kolei trening mentalny to niemalże standard również w świecie klasycznego sportu. Każda drużyna eSportowa powinna współpracować z psychologiem sportowym. Pomaga on w sytuacjach, gdy coś idzie nie po naszej myśli. Gdy drużyna się nie dogaduje. Gdy eSportowiec jest obarczony dodatkowymi, prywatnymi problemami. Profesjonalna rywalizacja zawsze rozgrywa się na początku we własnej głowie. Ci którzy zdają sobie z tego sprawę, są w stanie pozbyć się wszelkich ograniczeń w dążeniu do sukcesu.

Jak to wygląda w FPS Center?

Nasz zespół to prawdziwi specjaliści w dziedzinie eSportu. W klubie FPS Center stworzyliśmy warunki, które pozwalają zorganizować w pełni profesjonalny trening eSportowy. Postawiliśmy przede wszystkim na wygodę, najlepszy możliwy sprzęt, strefę relaksu, a nawet na dostęp do odpowiedniej diety. To wszystko sprawia, że zarówno gracze, jak i trener mogą skupić się na osiąganiu rezultatów. Całą resztę zapewniamy my.

Write what you are looking for, and press enter to begin your search!
"