Rosnąca popularność eSportu

Społeczność eSportowa – jak wyglądają kluby eSportowe na świecie i dlaczego cieszą się  rosnącą popularnością?

Esport w Polsce rozpoczął swoją historię już niemal 25 lat temu. To właśnie wtedy miał miejsce pierwszy udokumentowany turniej Quake. Od tego czasu wiele się zmieniło. Turnieje najpopularniejszych gier śledzą miliony widzów na całym świecie, a nagrody finansowe sięgają setek tysięcy dolarów.

Rosnąca popularność eSportu

Gry komputerowe przez lata urosły do pełnoprawnego medium. Dziś nie kojarzą się  wyłącznie z wąską grupą zapaleńców. Stały się powszechne i dobrze znane. Wytworzyły ogromną społeczność. Za tym trendem podążył również eSport, czyli rywalizacja najlepszych z najlepszych. 

Powstanie platform streamingowych pozwoliło na upowszechnienie się zawodów eSportowych. W telewizji ich praktycznie nie uświadczymy, ponieważ domyślnym medium eSportu jest Twitch i YouTube. Zaangażowanie i możliwość komentowania zawodów przez widzów na żywo to coś, czego nie znajdziemy w żadnej dyscyplinie klasycznego sportu.

Za popularnością eSportu przemawia również jego dostępność. Do pierwszych treningów w zupełności wystarczy tani komputer. Najpopularniejsze gry są zwykle darmowe. Dlatego, aby rozpocząć przygodę z profesjonalną sceną wystarczą wyłącznie chęci. I oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy. 

Kluby eSportowe

To dość nowy trend, który w ostatnim czasie bardzo się popularyzuje. Kluby eSportowe to miejsca, które są tworzone z uwzględnieniem potrzeb profesjonalnych graczy. Mowa przede wszystkim o sprzęcie, którego wydajność musi spełniać najwyższe wymagania profesjonalistów. 

Poza tym równie istotna jest odpowiednia przestrzeń. Z jednej strony pozwala maksymalnie się skupić, a z drugiej wypocząć w przerwach pomiędzy rozgrywkami. Takie warunki pozwalają na intensywny trening gamingowy, przeprowadzanie zawodów lub po prostu spotkania ze znajomymi. Dlatego właśnie kluby eSportowe to miejsca, których będzie coraz więcej.

Przyszłość

Rozwój eSportu pędzi i nic nie wskazuje na to, aby miał się zatrzymać. Coraz głośniej słychać prośby o wprowadzenie zawodów eSportowych np. do programu igrzysk olimpijskich. I kto wie, być może za kilkanaście lat rzeczywiście to się wydarzy.

Popularność takich drużyn jak G2, czy Team Solo Mid porównywalna z Manchesterem United czy Realem Madryt? Drużyna e Sportowa w każdej szkole? Na chwilę obecną nie widać granicy, na której możemy się zatrzymać. A my jako FPS Center chcemy przyczynić się do tego procesu. Dlatego stworzyliśmy miejsce, gdzie każdy gracz może rozpocząć swoją karierę korzystając ze sprzętu z najwyższej półki.

Write what you are looking for, and press enter to begin your search!
"